Они се у Црној Гори сумњиче за организовање криминалне групе и покушај тероризма пред одржавање парламентарних избора у тој држави, а раније данас су ухапшени у Београду и Крагујевцу по међународној Интерполовој потерници Црне Горе, која је за њима расписана почетком децембра 2016. године.
Портпарол Вишег суда у Београду Бојана Станковић рекла је Тањугу да је истражни судија Посебног одељења тог суда (Специјални суд), поступајући по захтеву Интерпола Подгорица, донео решење којим је Ристићу изрекао меру забране напуштања боравишта — територије Београда, и наложио да се сваког понедељка јавља посебном одељењу Вишег суда у Београду.
Ристић је упозорен да се против њега може одредити тежа мера за обезбеђнеје присуства и за несметано вођење кривцицног поступка ако без одобрења суда прекрши изречену забрану, напоменула је Станковић.
Она је додала да одређена мера може трајати до окочања поступка за изручење Ристића.
Портпарол Вишег суда у Крагујевцу Светлана Симоновић рекла је Тањугу да је Богићевићу одређен екстрадициони притвор.
Почетком децембра 2016. године расписана је потерница Црне Горе за двојицом држављана Русије и двојицом држављана Србије — Ристићем и Богићевићем који се сумњиче да су организовали криминалну групу која је за изборни дан планирала упад у Скупштину, хапшење и ликвидацију тадашњег премијера Мила Ђукановића.
Црногорско тужилаштво води поступак против групе од 18 држављана Србије и двојице држављана Русије, а већина их је у притвору у Подгорици.
Након што Србија добије захтев Црне Горе за изручење Ристића и Богићевића, поменути виши судови ће одлучивати о испуњености услова за изручење.
По правоснажности судских одлука, коначну одлуку о изручењу донеће министар правде Србије.
До коначне одлуке о захтеву Црне Горе, они могу да буду у притвору или да одлуку чекају на слободи уз неку од мера обезбеђења да неће побећи.
Србија и Црна Гора имају билатерлани уговор о узајамном изручењу држављана који регулише услове изручења.