Истрагу предводи ФБИ уз подршку НСА, ЦИА и Одељења за финансијски криминал Министарства финансија САД. Они покушавају да нађу везу Пола Манафорта, бившег шефа изборног штаба новоизабраног америчког председника и бившег саветника бившег председника Украјине Виктора Јануковича, и бивших Трампових саветника Картера Пејџа и Роџера Стоуна са руским званичницима.
„Ми апсолутно немамо појма о било каквој истрази или чак о основама за такву истрагу“, изјавила је Трампова портпаролка Хоуп Хикс.
Манафорт је, са своје стране, информације о тој врсти истраге назвао „прљавом шалом и апсолутном лажи демократа“.
Лист наводи да су службеници обавештајних служби предали извештаје на основу прислушкивања Беле куће, међутим у овом тренутку нема доказа о кривичним делима.
Раније је неколико од 17 обавештајних служби САД саопштило да су руски хакери током предизборне кампање наводно напали ресурсе америчких политичких организација како би помогли Трампу да победи. Међутим, са тим налазима није се сложио директор ФБИ Џејмс Коми. Америчке власти нису успеле да обезбеде никакве доказе за те тврдње.
Трампов тим назвао је покушаје повезивања хакерских акција са његовом победом на изборима „покушајем да се делегитимишу“ резултати гласања.
Председник Русије Владимир Путин је, говорећи о оптужбама за хаковање, изјавио да у објављеним подацима не постоји ништа што је у интересу Русије, а хистерија се појачава како би се скренула пажња са њиховог садржаја.