Петровић је за Радио „Дојче веле“ рекао да таква могућност постоји и да се она све чешће помиње у јавности.
Документација је прослеђена, свако је рекао шта је имао, па српским и косовским институцијама у случају Рамуша Харадинаја остаје само да — чекају, јер ће коначну одлуку о судбини бившег команданта ОВК донети француски суд.
О детаљима допуњене истраге и даље се зна мало: у Београду тврде да је према исказима 30 сведока Харадинај одговоран за 13 жртава, међу којима су била и деца. Кључно је што српски надлежни органи инсистирају на злочинима који су почињени 1999. године и који нису разматрани у Хагу, где је Харадинај ослобођен оптужби за злочине из 1998.
У интервјуу за „Дојче веле“, Петровић је казао да Србија очекује од француских правосудних органа да Рамуша Харадинаја изруче Србији.
„Та очекивања имамо због тога што је реч о чисто правном случају неоптерећеном било каквом политичком конотацијом, што се тиче самих догађаја који су наведени у нашем захтеву, односно молби за екстрадицију“, рекао је Петровић.
Он није изнео детаље захтева за изручење јер „су сведоци проглашени посебно осетљивим, и они су у таквој ситуацији да би могла да се наруши тајност истраге, а могла би да дође у питање и безбедност самих оштећених и сведока који ће се појавити у овом поступку“.
Према његовим речима, сакупљени су солидни докази иако „тужилац и истражни органи имају проблем да дођу на лице места извршења злочина, јер је реч о Косову и Метохији, где је ограничен приступ српским правосудним органима“.
Петровић је додао и да Београд неће одустати од гоњења Харадинаја „све док не буде изашао пред неки надлежни суд и буде одговарао за кривично дело које му ми стављамо на терет“.
Међутим, он не искључује могућност да Харадинај буде предат новом суду у Хагу и додаје да са тамошњим специјалним тужиоцем Дејвидом Швендименом српско Тужилаштво за ратне злочине има добру сарадњу.
„Ми бисмо у том случају наставили сарадњу са тим судом, и њему припомогли да Рамуш Харадинај одговара за кривична дела која му стављамо на терет. А уколико ипак буде испоручен Србији, ми ћемо му судити“, рекао је он и додао да ће му бити омогућено да оствари своју одбрану у пуној мери, и неће му се стављати на терет ништа више од онога за шта Србија има доказе.
„Имаће у сваком случају поштено и фер суђење“, закључио је Петровић.