У поноћ звоник Жонглоу одзвања 108 пута. То значи да наступа Кинеска нова година. Хиљаде житеља Пекинга излази на градске улице и дочекује празник живописним ватрометима и експлозијама хиљада петарди.
Нова година према лунарном календару или празник пролећа (Чунзе) главни је кинески празник. Према традицији, Кинези овај празник дочекују с великом радошћу. То је повезано с тим што највећи број становника живи на селу, где се, према традицији, и даље живи у складу с лунарним календаром, с којим су испреплетани сви радови у пољу и празници.
Према кинеском хороскопу, животиња-заштитник ове године, за коју се верује да ће бити погодна за заснивање породице, јесте ватрени петао. Петао симболизује младост, снагу, наду и чистоту. Последњи пут година ватреног петла била је 1957.
У Кини се сматра да је првих пет дана нове године предвиђено за сусрете. Рођаци, пријатељи, колеге посећују једни друге и честитају Нову годину, дарују поклоне.
Новогодишњи празници ће се завршити после празника Фењера (Јуансјаоце или Денце), 15. дана првог месеца према лунарном календару.
Званични новогодишњи празници у Кини трајаће до 2. фебруара. Вишемилионски Пекинг, украшен црвеним фењерима и разнобојним светиљкама, сада је неуобичајено тих и пуст. Градску тишину нарушавају једино петарде.