„Ми бисмо могли, на пример, Севастопољ, тај главни град где се налази Црноморска флота, да им оставимо на неки извесни период“, изјавио је Думански у интервјуу за украјински лист „Апостроф“, одговарајући на питање како Украјина може да врати полуострво.
Подсетимо, након распада СССР-а (1991) и доношења 1996. године новог Устава Украјине, Севастопољ, према тачки 133 Устава, био је град са специјалним статусом, поставши административна јединица првог ранга (заједно са Кијевом). Он није припадао Аутономној Републици Крим. Након доношења 1999. године закона о престоници Украјине, Севастопољ је остао једини град у Украјини, чији градоначелник није биран, већ га је постављао председник Украјине. Међутим, градски савет Севастопоља је имао право да стави вето на сваку одлуку градоначелника — шефа администрације Севастопоља.
Крим је поново постао руски регион након што је тамо у марту 2014. године одржан референдум, на ком је 96,77 одсто бирача Републике Крим и 95,6 одсто становника Севастопоља гласало за улазак у састав Руске Федерације.
Кримске власти су организовале референдум након државног пуча у фебруару 2014. године. Украјина, као и раније, сматра да је Крим њена, али привремено окупирана територија.