Хакерска група „Фенси берс“ послала је РТ нова документа до којих су дошли њени чланови. То је „Декларација о коришћењу“ Америчке антидопинг агенције, односно анкета у којој спортиста наводи које препарате, витамине и сличне супстанце је користио пре давања допинг узорка.
Све што се наводи у таквим декларацијама је легално са тачке гледишта допинга, јер ако је спортиста и користио нешто забрањено нема смисла да говори о томе пре објављивања резултата теста. Ипак, у документима које су представили чланови групе „Фенси берс“ може се наћи неколико нетривијалних информација које терају на размишљање о „чистоћи“ одређених спортских звезда.
У документима се може наћи име Мајкла Фелпса, 23-струког олимпијског шампиона у пливању. Он је навео да је 13. априла током такмичења „Арена про свим сирис“ у граду Меси узео три капсуле габапентина. То је противепилептично средство које формално није допинг, али улази у списак забрањених супстанци за коње према Међународној федерацији коњичких спортова.
Због чега је Фелпс користио средство против епилепсије само он зна. Да је болестан од епилепсије он не би могао да се бави пливањем у таквом обиму и не би постао олимпијски шампион са највише медаља у историји. Лекари препоручују да епилептичари пливају само у ретким случајевима и под строгим надзором.
У истом документу се набрајају препарати које су борци УФЦ користили 16. априла 2016. године на турниру у Тампи. Руски спортиста Хабиб Нурмагомедов, који је поменут у документу, казао је да је пет дана пре борбе са Дарелом Хорчером узео кашику протеина од сурутке.
Међу поменутим спортистима је и позната кошаркашица Сузан Бирд, која је много година играла у Русији, а са репрезентацијом САД седам пута је освајала злато на великим такмичењима. Прошлог априла она је навела да је користила забрањени глукокортикостероид кеналог. Међутим, спортисткиња је вероватно била тестирана ван сезоне када је употреба препарата дозвољена.
Олимпијски првак и шампион НБА са екипом „Голден стејт вориорс“ Дрејмонд Грин осим мултивитамина, калцијума и рибног уља, који нису штетни, навео је у својој декларацији и тегретол. Као и габапентин, тај препарат је лек против епилепсије и не улази у списак забрањених.
У септембру је ова група хакера упала у базу Светске допинг агенције и објавила документе према којима су поједини амерички спортисти систематски узимали допинг уз дозволу агенције. Међу њима су тенисерка Серена Вилијамс и гимнастичарка Симона Бејлз.