У неким случајевима представници обавештајне службе одлучили су да не говоре Трампу о изворима и методама које америчке обавештајне агенције користе за добијање информација. Међу овим подацима могле би да се налазе и информације о средствима помоћу којих се врши шпијунирање страних држава. Није познато колико пута је оваква информација скривана од Трампа, наводи лист.
Лист пише да су агенти и раније скривали од председника и конгресмена сличне информације како би држали своје изворе у тајности, али да су давали добијене податке. Међутим тада одлука није била изазвана забринутошћу у поузданост и опрез председника.
Раније су неименовани амерички званичници изјавили за лист „Њујорк тајмс“ да су чланови Трампове председничке кампање наводно више пута контактирали са агентима руске обавештајне службе 2016. пре избора у САД. Трамп је назвао злочином то што су медије цуриле информације о „везама са руском обавештајном службом“.
Министарство спољних послова Русије назвало је објављивање медија још једним доказом да се у САД одигравају велике унутарполитичке игре и преговарање. Кремљ је, са своје стране, нагласио да се ови извештаји не заснивају на чињеницама.