Како је наведено, директор Канцеларије за КиМ Марко Ђурић је у име владе упутио шефици мисије Еулекса Александри Пападопуло писмо у којем се апелује да Ивановићу у поновљеном судском поступку буде омогућено да се брани са слободе.
„Не доводећи у питање начело независности судства, молимо вас да хитно предузмете мере из своје надлежности и искористите сва средства која вам стоје на располагању како би се Ивановић ослободио из судског притвора, односно како би на слободи са својом породицом сачекао окончање предметног судског поступка“, наводи се у писму.
Ђурић је у писму оценио да одлука Апелационог суда привремених институција самоуправе у Приштини представља корак ка коначном задовољењу правде, имајући у виду да је првостепеном пресудом Ивановић проглашен кривим из политичких разлога, будући да изведени докази и изјаве сведока током поступка нису показали ни индивидуалну ни командну одговорност за наводна убиства цивила албанске националности априла 1999. године у Косовској Митровици, те да су остали оптужени у поступку Драгољуб Делибашић, Александар Лазовић, Илија и Небојша Вујачић ослобођени сваке кривичне одговорности.
У писму се подсећа и да се Ивановић налази у притвору од 27. јануара 2014. године и то у судском притвору, који је 21. септембра 2015. године био замењен кућним притвором да би му од 28. јануара 2016. године поново био одређен судски притвор.
Из Канцеларије за КиМ подсећају и да је током боравка у судском притвору Ивановићу нарушено здравље, а такође трпи и велики душевни бол због одвојености од породице.
У допису се подсећа да је Влада Србије 10. фебруара 2014. донела закључак којим се пружају гаранције да ће Ивановић бити доступан током трајања кривичног поступка, о чему је Еулекс тада званично обавештен, и наглашава да су дате гаранције и даље на снази.