„Полазимо од тога да нуклеарно оружје представља фактор одржавања стабилности, међународне безбедности и гарантује нашу безбедност, али истовремено штити свет од највећих и најстрашнијих сукоба. Полазимо од чињенице да се сличних ставова држе и друге нуклеарне силе, укључујући и САД. И, наравно, тог става би требало да се придржава и нова америчка администрација“, рекао је Рјабков новинарима.
Москва и Вашингтон треба да ојачају сарадњу о неширењу нуклеарног оружја, укључујући и у оквиру нуклеарне петорке, и Русија ће радити у том правцу, додао је Рјабков.
О споразуму СТАРТ 3
Москва сматра да је руско-амерички споразум СТАРТ 3 из 2010. године узајамно користан и уравнотежен инструмент, изјавио је помоћник руског министра.
Рјабков је додао да је то инструмент који не садржи „никакве једностране уступке и који реално јача безбедност страна“.
Према његовим речима, „у принципу је потребно да се свесно и пажљиво приступи свему што се односи на контролу оружја“.
Инсинуације о разговорима Флина и Кисљака — информационог рата у САД
Инсинуације о теми разговора бившег саветника националну безбедност америчког председника Мајкл Флин и амбасадора Русије у Вашингтону Сергеја Кисљака постале су део информационог рата у САД, изјавио је Рјабков.
„То је већ постало класичан пример рата масовних медија против владе, рат против моћи дела медија је у пуном јеку и, колико сам схватио, он ће се у САД наставити“, рекао је Рјабков.
Флин је поднео оставку након што су медији на основу незаконитих цурења тајних информација јавили да је довео у заблуду високе америчке званичнике о обиму његових разговора са руским амбасадором. Конкретно, Флин је рекао да је прикрио чињеницу да је са Кисљаком разговарао о санкцијама Русији.