Према подацима листа, на пројекту ради компанија „Tianjin Ostar Underwater Vehicles Co“ уз подршку научно-истраживачких института. Како је изјавио заменик главног инжењера компаније Цоу Јунгчуенхе, подморница може да прими од 20 до 40 путника, зарања на дубину до 24 метра. По његовим речима, две главне кинеске туристичке компаније „Џангјиајие“ и „Бејбу галф“ заинтересоване су за ову подморницу. Цоу Јунгчуенхе је навео да је за овај пројекат формиран уз учешће неколико научно-истраживачких институција из Русије. Оно је добио име „Ostar Sino-Russia Joint Marine Technology Research Institute“.
„Развој стратегије ’један појас — један пут‘ такође представља огромне могућности за овакве компаније, као што наша тражи већу сарадњу са Русијом“, нагласио је Цоу Јунгчуенхе. Након завршетка израде цивилне подморнице њихов производ би могао да се користи у туристичке сврхе — на пример у Вијетнаму, на Тајланду, у Грчкој и Турској.
Он је додао да захваљујући подршци власти након априла 2017. године компаније може да повећа броју руских научника који учествују у пројекту. Очекује се да их буде 30.