„Морамо да наставимо дијалог и да кренемо даље“, рекао је Аграмунт и указао на то да је „данашња дискусија корак у том правцу“.
Аграмунт је рекао да се нада да ће дијалог са руским парламентарцима бити настављен на јубиларној сесији Међупарламентарне скупштине Заједнице независних држава у Санкт Петербургу крајем марта.
Руска страна жели да у што пре буде представљен план за излазак из кризе у односима с Парламентарном скупштином Савета Европе, али разуме да ће то бити тешко, саопштио је шеф Међународног комитета Државне думе Русије Леонид Слуцки.
Заседање Сталног комитета Парламентарне скупштине Савета Европе на којем су учествовали представници Русије одржано је у Мадриду први пут од почетка кризе у односима.
Парламентарна скупштина Савета Европе је 2014. и 2015. године, након уједињења Крима са Русијом, усвојила резолуције којима је лишила руску делегацију права да гласа на седницама и да учествује у раду уставних органа и надгледању избора. Делегација је одговорила напуштањем Парламентарне скупштине Савета Европе крајем 2015. године.
У јануару прошле године Русија је први пут одлучила да не шаље документа неопходна за потврду овлашћења делегације, али није одустала од сарадње са Саветом Европе. Ни ове године Русија није послала неопходна документа.