Вучић је рекао да је реакција генералног секретара НАТО-а Јенса Столтенберга била другачија, и да је по питању формирања косовске војске био оштрији.
„То су нијансе, али о њима морамо да водимо рачуна. Он је био оштрији о том питању и хвала му на томе“, рекао је Вучић за телевизију „Хепи“.
Подсећајући да је Столтенберг рекао да му је искрено жао због свих жртава НАТО-а у Србији, Вучић је рекао да, без обзира на то, Србија не мења свој однос према тој војној алијанси.
„Не желимо да будемо део НАТО-а, то сам рекао и њему, али и у седишту НАТО-а… Србија је неутрална земља. Хоћемо да будемо неутрални, али довољно снажни, и економски и политички и војно, да више никоме не пада на памет да нас угрози“, рекао је Вучић.
Условљавање наставка дијалога од стране Приштине пуштањем Рамуша Харадинаја доводи нас у тешку позицију, јер морамо да водимо жестоку дипломатску борбу.
„Да бисмо заштитили српско живље морамо да се понашамо озбиљније и одговорније него у марту 2004. или при проглашењу независности Косова 2008. Србија мора да буде много економски и политички снажнија да би се супротставила, па смо у тежој ситуацији него тада“, рекао је Вучић.
Извор: Танјуг