„Извештаји истог типа о ситуацији у Сирији, изграђени на ’доказима‘ локалних ’активиста‘, који су извучени са друштвених мрежа, више штете репутацији међународних организација и угледних медија него што помажу да се реши хуманитарни проблем у Сирији“, рекао је Конашенков.
Према његовим речима, у њиховим извештајима „сувише јасно се види жеља западне пропаганде да што пре легализује гомилу отпада сопствених кривотворина и отворених лажи, на које је у последњих годину дана потрошен огроман буџет“.
Портпарол Министарства истакао је да такви извештаји Сиријцима не могу да замене хлеб, лекове и кров над главом. Када би западне телевизије, уместо својих прича о наводним „ужасима“ у Алепу, поставили рекламу и профит од ње послали као помоћ становницима, град би процветао, додао је Конашенков.
„Зато би било боље да се велики новац који се троши на припрему бројних материјала, усмери на пружање праве помоћи онима којима су ти извештајима наводно посвећени“, закључио је он.
Раније је Међународни комитет Црвеног крста саопштио да је у Сирији хуманитарна помоћ потребна за 13 милиона људи, од којих четири милиона живи у опкољеним и изолованим подручјима.