„Уз поштовање председникових твитова о томе да га је претходна администрација наводно прислушкивала, ја немам информацију која би подржала те твитове“, рекао је директор ФБИ Џејмс Коми током сведочења у Конгресу САД, преноси АФП.
Исто становиште, према његовим речима, има и Министарство правде које надгледа ФБИ и друге агенције.
Коми је додао да ниједан појединац не може да наложи прислушкивање неког грађанина Америке, већ да дозволу за то дају судови после ригорозног процеса одлучивања.
Пред комитетом Конгреса за обавештајне послове сведочио је и директор НСА Мајк Роџерс који је одбацио сугестију Трампове администрације да је Национална безбедносна агенција (НСА) затражила од британске обавештајне службе да шпијунира председника САД.
Он је додао да у потпуности стоји иза извештаја обавештајне заједнице када је реч о мешању Русије у америчке изборе прошле године.
Претходно је Коми потврдио да ФБИ истражује могуће напоре које је предузимала руска влада како би се мешала у америчке изборе 2016. године, укључујући било какве везе кампање председника Доналда Трампа и Москве, преноси Ројтерс.
Он је казао да испитивање укључује истрагу природе било каквих веза између појединаца повезаних са Трамповом кампањом и руске владе и то да ли је постојала било каква координација између кампање и Русије.