„То питање није разматрано“, рекао је новинарима Гатилов.
Он је истакао да се Виши одбор сложио на састанку да треба да се постигне напредак у међусиријским разговорима.
Москва, Анкара и Техеран посредовали су националном примирју у Сирији крајем децембра 2016. Примирје је отворило пут за низ самита у Казахстану, на којима су се представници Дамаска и наоружаних опозиционих група које се боре против председника Башара ел Асада састали први пут од избијања сиријског сукоба у марту 2011. године. Очекује се да ови напори олакшају крхки мировни процес у Сирији.
„Објективни подаци посматрачке мисије потврђују да се режим прекида ватре начелно поштује“, рекао је новинарима Гатилов.
У Женеви разматран изборни процес
Изасланик УН за Сирију и Виши одбор за преговоре разговарали су у Женеви о изборном процесу у Сирији.
Изборни процес у Сирији је у центру пажње разговора специјалног изасланика УН за Сирију Стафана де Мистуре и Вишег одбора за преговоре, рекао је водећи делегат сиријске опозиције.
„Ми смо се усредсредили на политичку транзицију. Конкретно, разговарали смо о изборном процесу и како ће радити прелазно управно тело“, рекао је Наср Харири новинарима након састанка са Де Мистуром.
Он је додао да је расправа била конкретно о томе „како да се олакшају транспарентни избори под надзором УН“.
Ово је била прва рунда разговора посвећених будућим изборима у Сирији, а Харири је нагласио да једна сесија „није довољна“. „Имаћемо даље разговоре о овој теми“, обећао је он.