Рјабков је изразио наду да ће предлог Москве о нацрту резолуције бити узет у обзир, али и да ће ревидирати оригинални приступ, који је потпуно прожео јучерашњи нацрт западне тројке.
Он је рекао да оптужбе на адресу сиријских власти о смртоносном нападу без истраге чине резолуцију „неприхватљивом за нас у овом контексту и у овом тумачењу“.
„Ми из основа треба да прерадимо текст“, тврди Рјабков.
САД бацају кривицу на сиријске власти за овонедељне нападе хемијским оружјем у Идлибу без претходног покушаја да се схвати ситуација, изјавио је Рјабков.
„Изјаве које су се чуле на високом нивоу у Вашингтону и на састанку Савета безбедности УН у Њујорку не уносе оптимизам, јер чујемо оптужбе на рачун Дамаска о ономе што се дешава, не покушавајући да барем приближно схватимо шта се тамо заиста десило“.
Истрага Организације за забрану хемијског оружја о хемијском нападу у Сирији треба да буде уравнотежена, а не само испуњена напорима подржаним од стране САД, Велике Британије и Француске, рекао је он.
„Уколико међународна заједница дође до заједничког разумевања да је посета стручњака Организације за забрану хемијског оружја у оквиру мисије месту тог догађаја могућа и потребна, онда би мисија требало да укључи званичнике из земаља које не представљају само тзв. западну групу у Савету безбедности УН“.
Он је потврдио неповерење Москве у „квази-експерте којима руководе владе једног броја западних земаља, укључујући и САД“. Рјабков је оптужио те владе за „навођење својих представника на сопствене закључке о политичким разлозима против Дамаска“.