Мејова и Филип Хамонд раније су били присиљени да одбаце планиран пораст запослености само неколико дана након што су план и објавили, што је изазвало критике да је такав потез прекршио изборна обећања из 2015. године.
Због изненадног расписивања парламентарних избора за 8. јун отворено је питање да ли ће њен конзервативни манифест за 2017. годину напустити идеје да се не подиже порез на додатну вредност (ПДВ), те порез на доходак како би се смањио дефицит у буџету.
Током кампање у средишњој Енглеској, Мејова је одбила да дâ одговор на питање да ли Енглеску очекују виши порези, упркос томе што су је новинари то питали три пута, преноси Ројтерс.
„На овим изборима, народ ће имати јасан избор између Конзервативне партије, која је одувек била, јесте и наставиће да буде партија која верује у ниже порезе. Или је избор Лабуристичка партија, чији је природни инстинкт да увек подиже порезе. То је избор, смањити порезе под Конзервативном партијом или их повећати под Лабуристичком“, рекла је Мејова.
Хамонд је поменуо проблем већих пореза у петак, када је новинарима у Вашингтону рекао да жели да Британија буде „разумно опорезована“ економија која не послује са дефицитом у буџету.
Он је додао да је јасно да обећања дата 2015. године онемогућавају Владу да флексибилно управља економијом.
Анкете за сада указују на то да Конзервативна партија има вођство од 20 одсто, што би Мејову ставило у бољу позицију од ове у којој је је сада.
Танјуг