„Додавање модерних система електронског ратовања и комуникације, као и замена ваздухопловне мреже брода могла би да кошта око 40 милијарди рубаља (715 милиона долара). Претпостављам да ово није превише“, рекао је Блитов.
Он је додао да би изградња новог носача авиона Русију коштала око пет милијарди долара. Русија се обично ослањала на подморнице, а не на групе носача авиона. Јапан и Италија су једине земље које поред Сједињених Америчких Држава имају више од једног носача авиона у војсци.
У марту је заменик врховног команданта морнарице вицеадмирал Виктор Бурсук изјавио да ће поправке на „Адмиралу Кузњецову“ почети ове године. Он је додао да неће бити никаквих озбиљних промена на броду и да ће бити спроведена детекција кварова како би се одредио рок поправки.
Бурсук је истакао да ће износ средстава које је влада издвојила за реновирање брода бити „довољан да се обезбеди његово одржавање и обнављање техничке готовости“.
„Адмирал Кузњецов“ је једини руски носач авиона који је пуштен у рад 1990. године и није имао велике ремонте након двогодишњег ремонта у периоду од 1996. до 1998. године.
У октобру 2016, руска поморска група предвођена „Адмиралом Кузњецовом“, у којој се, такође, налази ратна крстарица „Петар Велики“, противподморнички разарачи „Североморск“ и „Вицеадмирал Кулаков“, фрегата „Адмирал Григорович“ и бродови за подршку, била је распоређена на три месеца на Средоземном мору као подршка руским борбеним операцијама у Сирији.
Током три месеца, авиони са руског носача авиона извели су 420 летова, уништивши 1.252 терористичка циља у Сирији.
Дана 6. јануара 2017. председник Русије Владимир Путин је наредио групи да се врати у базу Северне флоте Русије, након што је објављено ново примирје у Сирији крајем децембра 2016. године. Група се вратила у базу 8. фебруара.
У априлу се фрегата „Адмирал Григорович“ вратила у састав сталне групе руске морнарице на Средоземном мору убрзо након што су Сједињене Америчке Државе испалиле 59 ракета „томахавк“ на сиријски војни аеродром у Шаирату.