Према писању листа „Дејли стар“, он је тражио да размести више америчких трупа на граници са Русијом, да би могли да одговоре на сваки корак Владимира Путина.
Лист наводи да је напетост између Русије и Запада порасла након напада који су САД извршиле у Сирији. Осим тога, настављају да се повећавају страховања да би Москва могла да анексира нове територије након „освајања“ полуострва Крим 2014. године, наводи се у чланку.
Главнокомандујући Здружених оружаних снага НАТО-а у Европи поделио је своју забринутост у разговору са америчким Сенатом, упозоравајући да треба да буду „спремни за борбу“.
Генерал Скапароти је нагласио да је Сједињеним Америчким Државама потребна оклопна техника и војници за борбу против свих дејстава Русије. Истовремено, „Дејли стар“ истиче да се очекивало да се односи између две земље побољшају са доласком Трампа, који је више пута поновио о својој намери да „изгради мостове“ са Владимиром Путином.
Ипак, поново је избио страх од могућег избијања рата — након што је америчка војска ракетирала базу „диктатора Башара ел Асада“, чиме је изазвала гнев Русије, сматра лист.
Према речима америчког генерала, војна концепција Русије се не заснива на лаким снагама без гусеничних оклопних возила, већ на оклопним снагама. „Пре пет или шест година нисмо бринули о томе да будемо спремни да се данас боримо. Сада се ситуација променила“, нагласио је генерал Скапароти.
Истовремено, након телефонског разговора између председника Путина и Трамп, високи представник америчке војске истакао је да дипломатија за њих увек има приоритет.
Међутим, Русија ради на модернизацији својих оружаних снага, а руски председник најавио је планове за изградњу нових војних авиона и највеће на свету нуклеарне подморнице „Ајкула“, додаје „Дејли стар“.
Снаге НАТО-а распоређене су из Француске, Холандије, Шпаније и Естоније, а почетком ове године Британија је послала трупе у Естонију, Пољску и Румунију.