Извори америчког листа нису навели детаље о предатим информацијама. Трампу је предао тајне информације извесни партнер САД у оквиру договора о размени обавештајних информације. Лист указује да је он забранио америчком лидеру да их предаје трећим лицима. Лист наглашава да је ширење тих информација ограничено чак и међу високим америчким чиновницима.
Саговорници листа у америчким властима су изјавили да ће „откривање тих података ставити под знак питања сарадњу са савезницима који имају приступ унутрашњем раду ДАЕШ-а“. При томе, након састанка Трампа и Лаврова у Вашингтону, један број високих представника Беле куће предузео је мере за спречавање наношења штете откривањем тајних информација и окренули су неколико бројева у ЦИА и Агенцију за националну безбедност.
„Те информације су кодиране“, изјавио је један од чиновника који је желео да остане анониман, користећи терминологију која се односи на највиши ниво шифровања у америчким службама. Према речима саговорника, Трамп је „открио више информација руском амбасадору, него својим савезницима“.
Коментаришући чланак, државни секретар САД Рекс Тилерсон изјавио је да се председник Доналд Трамп током састанка са Лавровом није дотицао теме метода вођења војних операција, нити је говорио о обавештајним изворима, преноси Си-Ен-Ен. Заменик саветника Беле куће за националну безбедност Дина Пауел назвала је чланак „неистинитим“. Према њеним речима, амерички председник и руски министар су разговарали „само о заједничким претњама са којима се суочавају обе земље“.
Након објављивања чланка у „Вашингтон посту“, вође демократа су почеле да критикују Трампа због предаје тајних информација Лаврову.