„Списак логора су, на основу сведочења преживелих, сачиниле међународне организације у БиХ које су их мапирале“, казала је након састанка Божица Живковић Рајилић, председница Удружења жена жртава рата Републике Српске.
Она је рекла да овај списак није дело српских извора и институција.
„Списак је веома детаљан и за свако место је наведено који су логори процесирани, а који нису никад ни помињани. Имамо податке за Живинице, Тузлу, Бановиће, Оџак, Брезу, Брод, Бихаћ, Бугојно, Високо, Горажде, Градачац, Грачаницу, Груде, Дервенту, Дувно“, навела је Рајилићева.
Додала је како је и сама Гордана Тадић, вршилац дужности главног тужиоца БиХ, рекла да се процесирање злочина над Србима активрало тек у задње три године.
„Моје питање је било — а где сте били до сада. Она каже, нисам ја то радила, значи персонално то преноси на неког другог. Шта је нас брига за то. Где су злочини над Србима за све ове године“, рекла је Рајлићева.
Истиче да је Тадићевој и Брамерцу предочила документ са укупно 16 градова, те подсетила да ништа није рађено на 127 места злостављања Срба.
„Значи то су куће, логори, сабирни центри, фабрике, сале у којима ништа није рађено. Да је само по један злочинац, то је 127 људи, а сви знате да злочине не може да изврши само један човек. Да је по два, то је 250 људи, а број жртава колики је — бог зна“, испричала је Рајлићева, пренеле су бањалучке „Независне новине“.
Танјуг