„На данашњи дан успели смо да обезбедимо стабилну друштвено-политичку ситуацију у земљи, да поставимо приоритете у том послу. Међу њима су упозорење на ширење екстремизма међу омладином, превенција међунационалних сукоба, затварање канала финансирања екстремистичких делатности и борба против екстремизма у информационој сфери, укључујући интернет“, нагласио је Гребенкин.
Он је скренуо пажњу да „ширењу екстремистичких појава умногоме помаже пропаганда идеја националне, религиозне и расне надмоћности преко интернета, као и деструктивна делатност одређених невладиних организација, пре свих иностраних, који не прекидају са покушајима да ’протресу‘ друштвено-религиозну ситуацију у земљи“.
Према његовим речима, резултати социолошких истраживања и анкета показују да ситуација која је настала у земљи у сфери борбе против екстремизма, међунационалних и конфесионалних сукоба може да се оцени као стабилна и контролисана.
Представник Савета безбедности је констатовао да у земљи остаје тенденција раста броја злочина, повезаних са екстремизмом.