Лист наводи да је Капутоу захтев послат још 9. маја. У писму Одбор тражи да „поднесе документа и друге материјале и учествује у добровољном сниманом разговору“. Од Капутоа је затражено да преда „све документе, извештаје, информације у електронском формату, укључујући и електронску пошту, белешке, податке и материјалних предмете“ који би могли да се узму у обзир у истрази.
Одбор намерава да разговара са Капутом о бројним питањима, конкретно о „руским сајбер-нападима усмереним на америчке председничке изборе 2016, због потенцијалних веза чланова политичке кампање са Русијом“, као и због „цурења поверљивих информација“, пише лист.
У извештају се додаје да је Капуто категорички негирао постојање било какве везе између њега и његових колега из штаба са руским званичницима. Он је Одбор оптужио за клевету.
„Ни у једном тренутку током тог периода нисам имао никакве контакте са руским званичницима и службеницима“, цитирао је лист Капутов одговор на захтев Одбора. Капуто такође тврди да током свог рада у предизборном штабу Трампа (новембар 2015. — јун 2016), никада ни са ким није расправљао о Русији, „чак ни са самим Трампом“.
Лист наводи да је Мајкл Капуто 1990-их радио у Русији и знао неке руске званичнике, а почетком 2000-их сарађивао са компанијом „Гаспром медија“.
Раније су америчке обавештајне агенције оптужиле Русију за хаковање рачунара Националног комитета Демократске партије САД. На тој основи, они су закључили да је дошло до „мешања Русије“ у изборе. Истрагу о овоме спроводе ФБИ и оба дома Конгреса. Русија је у више наврата негирала ове оптужбе, а портпарол Кремља Дмитриј Песков назвао их је „апсолутно неоснованим“.