Како наводи „Аваз“, након што је Андерсонова сазнала да је забрана узгоја животиња ради крзна, која је требало да ступи на снагу 2018. године, доведена у питање, обратила се Чолаку са апелом да не попусти под притиском крзнарског лобија. Она је позвала на поштовање прелазног периода који је одређен 2009. године.
„Као почасна амбасадорка (организације за заштиту животиња) ПЕТА већи део живота сам посветила пружању помоћи животињама које пате у крзнарској индустрији и поносна сам на сваку земљу која је забранила узгој животиња ради крзна“, пише у писму Памеле Андерсон Бариши Чолаку.
Она је додала да би била одушевљена када би се Босна и Херцеговина придружила Аустрији, Хрватској, Холандији, Словенији, Великој Британији и другим земљама тако што ће устати против окрутности и затворити све фарме крзна.
Андерсонова је навела је да се 2016. године десио покушај да се укине постојећа забрана, али га је Парламентарна скупштина одбацила.
„Крзнарска индустрија у задњем тренутку покушава да за неколико фарми које још раде осигура додатних десет година. Чинчиле и друге животиње ужасно пате због услова у којима живе и у којима не могу да задовоље своје природне потребе“, написала је Андерсонова.
Она је казала да те животиње „читаве животе проводе у малим, прљавим жичаним кавезима и онда их подвргавају бруталној електрокуцији и гушењу плином“.
Танјуг