Новинар се слаже са Трампом да историју „веза са Русијом“ развијају демократе. Њихов циљ је да оправдају пораз на изборима. Из Комијевог исказа, са друге стране, не може се закључити да је постојала „завера“, или да је било неких препрека у изборном процесу, сматра Карлсон.
„Нико у Округу Колумбија не верује у то (заверу). Штавише, нико није објаснио како се то заправо догодило и на шта је конкретно утицало. Ствар је у томе да они (Трампови противници) ни сами не знају, а можда им је и свеједно. Они само желе да Трамп оде, као и било ко други ко им стане на пут. Русија је само средство“, истиче водитељ.
Ипак, Трампов саветник Мајкл Флин изгубио је посао, а следећа жртва „руског случаја“ могао би да буде државни тужилац Џеф Сешонс, додаје Карлсон.
„Очигледно, претпоставља Коми, да је Џеф Сешонс можда комуницирао са Сергејем Кисљаком у пролеће 2016. године. И ту су одреднице: ’могао да комуницира‘, ’претпоставио‘. Коми не зна засигурно“, каже амерички новинар.
Међутим, недостатак јасноће у истрази не смета лидеру мањине у Представничком дому Ненси Пелоси да захтева оставку Сешонса не чекајући чињенице, сматра Карлсон.
Председник САД Џејмс Доналд Трамп сменио је са дужности шефа ФБИ Џејмса Комија у мају, рекавши да он није способан да обавља своју дужност.
Коми је водио истрагу о наводним везама Трампа и Русије, што негирају и Бела кућа и Кремљ. Истовремено, поражени председнички кандидат и Трампов ривал Хилари Клинтон такође је оптужила Комија да је он допринео њеном поразу на изборима.
Амерички државни тужилац Џеф Сешонс у марту се повукао из „истраге о Русији“, позивајући се на своје учешће у Трамповој предизборној кампањи. Сешонс се нашао у центру пажње конгресмена након што се сазнало за његове састанке са руским амбасадором у Вашингтону. Током свог сведочења у Сенату он о томе није говорио што је објаснио тиме да се са руским дипломатом састао као сенатор.