„Јако је битно да подвучемо да се Русија не ангажује, како ми мислимо, на начин који подржава стабилност у региону“, рекао је Скот гостујући на РТВ.
Према речима Скота, заменик помоћника државног секретара САД Брајан Хојт Ји рекао је да постоји забринутост о руским активностима у региону које нису усмерене на подржавање стратешког циља Србије интеграцији у запад.
„Када видим да се Руси активно ангажују на подривању комшијских земаља и користе за то српско тло ја бих то онда назвао малигним утицајем Русије“, рекао је Скот, преноси Б92.
Амбасадор је оценио и да САД сматрају да је руски хуманитарни центар у Нишу заправо центар шпијунаже.
„Ако је то хуманитарни центар зашто је запосленима потребан дипломатски статус. Тај статус значи да нико не моžе да изврши инспекцију тога шта они раде, да могу да буду недодирљиви“, рекао је Скот и подсетио да НАТО делегације или мисије које долазе или пролазе кроз Србију подлежу инспекцији српских власти.
Амбасадор је додао да је ипак на Влади Србије да донесе одлуке о односу са Русијом и којим просторијама ће дати дипломатски статус.
Скот је оценио да ће посета председника Србије Александра Вучића Вашингтону, бити прилика да се учврсти сарадња, да Вучић опише своју визију где жели да одведе земљу и како ће се оснажити сарадња са САД.
Скот је изразио забринутост због дијалога и коментара лидера широм региона, који се враћају на историју деведесетих и четрдесетих.
Амбасадор САД подсетио је на изјаву председника Србије Александра Вучића током инаугурације да у региону не може бити прогреса без мира и стабилности, и додао да САД то подржавају.