„Јер ми желимо да дамо шансу сарадњи (са Русијом)“, објаснио је Горка позицију Беле куће у интервјуу Си-Ен-Ену.
„Ствар је у томе што ми можемо и да немамо заједничку филозофију, заједнички поглед државника на свет, јер је ствар у томе што постоје питања која изазивају опште незадовољство“, додао је представник администрације.
Као пример питања где се може успешно сарађивати, Горка је навео Сирију.
„Не заборавите да је више од 400.000 људи убијено у Сирији. То је ужасно. Али ако видимо добро вољу која долази из Кремља у таквим стварима као што је примирје, можда постоји шанса да Рекс Тилерсон одлучи да до тога (враћање дипломатске имовине) дође. То ће представљати побољшање односа између престоница наших држава“, рекао је Горка.
Администрација председника САД Барака Обаме је крајем децембра 2016. године увела санкције против девет руских институција, компанија и физичких лица, укључујући ГРУ и ФСБ, због „мешања у изборе и притиска на америчке дипломате који раде у Русији“.
САД су забраниле приступ стамбеним комплексима, тзв. „сеоским викендицама“ сталног представништва Русије у Њујорку и Амбасаде Русије у Вашингтону, који су дипломатска имовина. Такође, 35 руских дипломата окарактерисано је као персоне нон грата.