Резолуција предвиђа забрану увоза из Северне Кореје, између осталог, руда гвожђа, олова, угља и морских плодова. Биће замрзнути и рачуни Спољнотрговинске банке Северне Кореје, док ће севернокорејским бродовима који прекрше резолуцију УН бити забрањен улазак у луке свих држава. Државе-чланице УН се обавезују да неће повећавати број радника из Северне Кореје на својој територији, неће стварати нова заједничка предузећа са Северном Корејом, нити повећавати постојећа. Предвиђене су и санкције за лица која су повезана са ракетним и нуклеарним програмом Пјонгјанга.
Према прорачунима америчке стране која је предложила резолуцију, поштовањем ових ограничења омогућиће се смањење годишњих прихода Пјонгјанга са постојеће три милијарде долара, на милијарду.
Стални представник Русије при УН Василиј Небензја је изјавио да су САД одбиле да у резолуцију унесу да неће покушавати да смене режим у Северној Кореји.
„Желели бисмо да верујемо у уверавања америчког државног секретара да САД неће имати за циљ обарање актуелног поретка у Северној Кореји, насилно уједињавање полуострва нити војну интервенцију у тој држави. Ипак, изазива забринутост то што нацрт резолуције који смо ми предложили и у којем су се налазиле те тачке није наишао на подршку аутора (резолуције СБ УН)“, рекао је Небензја на седници Савета безбедности.
Он је позвао Северну Кореју да прекине рад на ракетном и нуклеарном програму и врати се режиму неширења нуклеарног оружја. Међутим, Небензја је упозорио и САД да њихов ПРО у Јужној Кореји, војне вежбе са савезницима и слање носача авиона и стратешких бомбардера дестабилизује ситуацију у региону.
„Тешко је кретати се путем денуклеаризације, све док Северна Кореја осећа директну претњу“, додао је он.
„Ресурс зван притисак санкцијама након ове резолуције је исцрпљен“, рекао је Небензја и указао на то да је време за решавање проблема преговорима.
Стална представница САД при УН Ники Хејли изјавила је да ће САД наставити да предузимају „разумне одбрамбене мере“ против Северне Кореје.
„Не треба да обмањујемо себе да смо решили проблем. Нисмо се чак ни приближили решењу“, изјавила је она.
„Државе-чланице треба да изврше већи притисак на Северну Кореју. Треба да радимо заједно како би санкције које смо усвојили данас биле реализоване“, додала је Хејлијева.