Наши војници су чувени руски сувенир „обукли“ у српске симболе — традиционалну шумадијску ношњу и српску тробојку. На „леђима“ дрвене лутке исписали су „Србија“ и прекрстили их у „ђедушке“.
„Матрјошке“ су осликавали резервни чланови српске посаде Богољуб Арсов и Иван Гроздановић, па иако се никада раније нису бавили овом врстом уметности, задатак су успешно обавили. Ипак, признају, лакше је возити тенк него сликати.
Исти задатак имале су и друге земље-учеснице Игара, а идеја организатора је да се 12. августа, на дан затварања „војне Олимпијаде“, организује изложба на којој ће све репрезентације представити своје радове.
Војници других земаља су инспирацију проналазили у националним, али и у војним мотивима, па је традиционална руска лутка добила и изглед — тенкисте.
Осликавање бабушки је организовано на руском штанду у „Дому дружбе“ на војном полигону Алабино, недалеко од Москве, где су се представиле и друге земље-учеснице Игара, укључујући Србију, Русију, Кину, Грчку, Белорусију, Азербејџан, Египат, Зимбабве, Иран, Киргизију, Јерменију, Казахстан, Монголију и друге.
Свака војска представила је своју земљу кроз културу, историју и туризам. Неке земље су изложиле проспекте и књиге, друге су донеле и сувенире, а треће су довеле чак и своје уметнике.
На српском штанду Руси су се највише интересовали за туристичку понуду Србије, а посебно за српске манастире, бање и рафтинг.
Многи посетиоци су од српских војника желели да чују више о српској историји, културно-историјским споменицима и српској кухињи, као и да се са њима фотографишу.
Нашу земљу на Међународним војним играма у Русији представљају тенкисти и кувари Војске Србије.
Најатрактивније такмичење Игара — Тенковски биатлон — у претходна два дана уживо је пратило више од 40.000 људи, војника и цивила.
Свечана церемонија затварања Војних игара биће одржана 12. августа, после финала Тенковског биатлона.