„Слично ’троловање‘ види се на многим њеним налозима на друштвеним мрежама и њеним упорним покушајима да сигнализира, на енглеском језику, да стоји иза многих догађаја који иритирају амерички естаблишмент. Ово укључује и стално покушавање да украде заслуге за рад ’Викиликса‘“, написао је Асанж на свом налогу на Твитеру.
Он је такође указао на разлику између подсмеха и манифестације моћи. Асанж наводи да је „троловање“ осмишљено да изазове реакцију, а не за обуздавање. „У интересу западних земаља у погледу државне безбедности јесте да изазову ’опасност‘ уместо да ’тролују‘ како би повећале сопствени значај и своје буџете“, истакао је Асанж.
10/ Democrats want to hype up "threat" as opposed to "trolling" so as to foster their excuse for losing election narrative.
— Julian Assange 🔹 (@JulianAssange) August 10, 2017
Тако, на пример, Немачку чекају избори, па је, према његовом мишљењу, штаб немачке канцеларке Ангеле Меркел заинтересован за раст популарности појма руске „претње“ како би се критика владе и њена политика подвргла неомакартистичким сумњама.
Америчке демократе такође желе да промовишу концепт „претње“ како би потхраниле своје оправдање за губитак избора.
Руски војни авион прелетео је данас изнад Капитола, Пентагона, Беле куће и изнад других председничких резиденција и административних зграда, у оквиру Споразума о отвореном небу који је потписан 24. марта 1992. у Хелсинкију.