Према мишљењу Лазара, иза његовог „имењака“, хакера Гучифера 2.0, који је наводно упао у сервере Националног комитета Демократске партије, нису биле руске обавештајне службе, како тврде амерички политичари и медији.
„Мислим да је Гучифер 2.0, дело самих Американаца. Гучифер 2.0 је дело људи из Стејт департмента, сајбер-команде НСА и пројекта Сеф 7 ЦИА“, истакао је Лазар. Према његовим речима, до овог закључка је дошао на основу свог 15-годишњег хакерског искуства.
Лазар не негира да је у прошлости хаковао рачунаре више од стотину Американаца, укључујући и помоћника Хилари Клинтон Сиднија Блументала, бившег државног секретара Колина Пауела и чланова породице Буш. При томе је он за сајбер-нападе користио руске прокси-сервере „због брзине“.
Америчке обавештајне службе сматрају да је хакер познатији као Гучифер 2.0 умешан у сајбер-нападе на сервере Националног комитета Демократске партије. Према њиховим тврдњама, хаковање је изведено по налогу Москве. Гучифер 2.0 је порекао ове оптужбе.
Западни политичари редовно оптужују „руске хакере“ за мешање у изборни процес. Сличне изјаве су, између осталог, давали представници Демократске партије САД и председник Француске Емануел Макрон. Русија је у више наврата негирала ове оптужбе, а портпарол Кремља Дмитриј Песков назвао их је „апсолутно неоснованим“.