Велика градска подручја су, наиме, још под водом, многи грађани још нису у својим домовима и биће потребна велика средства за поправку.
Градоначелник Силвестер Тарнер, међутим, каже да се нада да ће велики део града ускоро бити у функцији.
„Сви који су планирали да у нашем граду одрже конвенцију, конференцију, концерт или спортски догађај, могу да дођу. Ми и даље можемо да урадимо много тога у исто време“, изјавио је Тарнер за Си-Би-Ес, пренео је АП.
Опасност од могућих пожара хемијских постројења у оштећеној фабрици отклоњена је контролисаним експлозијама нестабилних једињења, а док Агенција за заштиту околине (ЕПА) не да коначне процене, власти су саопштиле да ће и даље пратити концентрацију загађења у ваздуху.
Гувернер Тексаса Грег Абот рекао је Си-Ен-Ену да ЕПА ради на процени ситуације коју је поплава изазвала оштећењем фабрика токсичног отпада на неколико локација у близини Хјустона, али да то споро иде јер се вода још није повукла.
У околини су могобројне куће још под поплављене, нема воде за пиће, а грађани су и даље ван својих домова, јер постоји опасност од нових поплава ако се излију већ препуни резервоари воде.
Желећи да спасу оно што се спасти може, а и у страху од крађа, неки су се у недељу вратили кућама упркос препорукама власти.
Председник Доналд Трамп затражио је од Конгреса да одобри 7,9 милијарди долара за санацију штете, док ће, према Аботовој процени, поправка коштати више од 180 милијарди долара.
Танјуг