Хејлијева је изјавила да шеф Беле куће, који је запретио да ће уништити Северну Кореју, уопште није заинтересован за рат против те земље и не одустаје од дипломатских метода утицаја на Северну Кореју. Међутим, она је нагласила да ће пре тога Вашингтон предузети низ неопходних корака, чије детаље није саопштила.
Што се тиче нуклеарног споразума са Ираном, који је Трамп назвао „најгорим споразумом у историји“ и „срамотом Америке“, ове изјаве, према Хејлијевој, не значе да САД намеравају да одмах пониште овај споразум. Њима је само изражено незадовољство председника условима овог договора.
Министар спољних послова Ирана Мухамед Џавад Зариф коментарисао је да говор председника САД Доналда Трампа на седници Генералне скупштине УН не заслужује одговор. „Његов говор који је пун незнања и мржње, припада Средњем, а не 21. веку. Лицемерна ’симпатија‘ према иранском народу никога не може да превари“, истакао је ирански министар спољних послова.
Trump's ignorant hate speech belongs in medieval times-not the 21st Century UN —unworthy of a reply. Fake empathy for Iranians fools no one.
— Javad Zarif (@JZarif) September 19, 2017
Председник САД је са говорнице УН подвргнуо жестокој критици нуклеарни споразум које су Западне земље закључиле са Ираном у јулу 2015. године. „Иранска Влада позива на уништење Америке и брисање Израела са лица земље. Она крије корумпирану диктатуру под велом демократије и претвара богату земљу у економски исцрпљену државу-отпадника, која извози насиље, крвопролиће и хаос“, рекао је Трамп.
„Уместо да искористе своје ресурсе за побољшање живота Иранаца, власти земље троше новац од продаје нафте на финансирање Хезболаха и нападе на мирне суседе — Арапе и Израелце“, додао је он.