Србија има „велику жељу“ да продубљује сарадњу са том безбедносном организацијом и свим њеним чланицама, додао је министар.
Све земље чланице ОДКБ-а подржавају принципијелну позицију Србије када је у питању однос према Косову и Метохији, подсетио је Вулин и додао да је на томе, „наравно“, посебно захвалио.
„Влада Србије, Министарство одбране, председник Републике и врховни командант Војске Србије Александар Вучић воде политику војне неутралности. Што се тиче војне сарадње, договорено је да се сарадња продубљује, да се наставља на условима реципроцитета, међусобног поштовања, поштовања међусобних интереса, као и поштовања војне неутралности Србије као нашег темељног и принципијелног спољнополитичког става“, рекао је министар одбране.
Влада Србије, како је рекао, жели да сарађује са свим пријатељима, да настави са истом политиком, баш као што жели да и у будућности своје знање стави на располагање другима.
„Разговарали смо о нашој сарадњи у области војног образовања, о заједничким активностима и сигурни смо да ћемо наставити тако и убудуће“, рекао је Вулин и истакао да је „веома важно“ да се ту налази међу земљама које апсолутно подржавају принципијелну позицију Србије када је у питању КиМ, противе се једностраном признавању и сматрају да Косову нема места у било каквим међународним форумима.
На састанку одржаном у седишту ОДКБ-а разматране су могућности и перспективе будуће сарадње и размењени ставови о актуелној безбедносно-политичкој ситуацији у региону и свету.
Танјуг