Он је након састанка са директором те компаније Анатолијем Чубајсом истакао да је Србија заинтересована да започне разговоре са руским партнерима о могућности заједничке изградње модерног наноцентра у Србији.
„Тај наноцентар би се бавио истраживањем, производњом и применом производа на бази нанотехнологија у индустрији. Искуства и технологије из Русије у тој области за нас би били од изузетног значаја“, рекао је Поповић.
Он је истакао да Влада Републике Србије конкретним мерама подстиче јачање везе између науке и привреде са циљем да научна истраживања из области нанотехнологија буду на конкретан начин примењена у индустрији, на добробит државе и грађана.
„Наша будућа политика развоја у области нанонаука и нанотехнологија имаће задатак да охрабри индустријске компаније, као и мала и средња предузећа, да остваре снажнију интеракцију са науком и научно-истраживачким организацијама“, рекао је Поповић.
Чубајс је објаснио да корпорација „Роснано“ преко својих фондова ризичног капитала улаже значајна средства у развој иновација и нових технологија у Русији, Кини, Индији, Ирану, Израелу и Сједињеним Америчким Државама.
Он је истакао да Роснано има 15 наноцентара у различитим земљама света са 600 стартап компанија које развијају иновациона решења за употребу нанотехнологија у индустрији.