Иранци су на трибинама уочљиви већ на први поглед. За разлику од руских навијача, они су гласни, весели, шарено одевени. Велики број иранских навијача је на утакамицу дошао припремљен „од главе до пете“, одевени у боје националне заставе и са црвено-бело-зеленим „штрафтама“ на лицу.
Посебно је било занимљиво и лепо посматрати иранске девојке које су са трибина бодриле играче националног тима. Највећим делом, ове девојке су студенткиње које похађају универзитете широм Русије.
Млади Иранци су за Спутњик изнели своје виђење припрема за Светско првенство у фудбалу 2018. године.
Сивуш, који је на утакмицу дошао из Москве, није крио своје одушевљење стадионом:
„Без проблема сам купио улазницу и брзо сам ушао на стадион, без гужви и стајања. На стадиону ради много љубазних помоћника, они су нам помогли да веома брзо и лако нађемо своја места. Није било проблема међу навијачима са обе стране — и ирански и руски навијачи су мирно седели једни поред других, без било каквих тензија.“
Махса, студенткиња медицине из Казања, такође је високо оценила посебну атмосферу на стадиону:
„Први пут сам на стадиону и веома сам срећна због тога што присуствујем утакмици. Ирански конзулат у Казању је за нас унапред резервисао улазнице. Без било каквих проблема смо дошли на стадион. Атмосфера је једноставно речено — одлична! Руски навијачи су веома љубазни и гостољубиви.“
Ирански студент Саид, који је тек од недавно у Русији, где је дошао на студије, ипак је имао мањих проблема са куповином карата:
„Испоставило се да смо прекасно наручили, односно резервисали улазнице. Руски навијачи су веома мирни, штавише, радо су са нама разговарали. Али Иранци су по природи много бучнији, па смо ми на стадиону и викали, гласно навијали, пружајући подршку нашој екипи.“
На фудбалску утакмицу у Казањ је долетео и Ходадад Азизи, члан националне репрезентације у периоду од 1992. до 2005. године. Каже да је одушевљен новим стадионом, али и понашањем навијача обе екипе, истакавши да су у Казању руски навијачи бодрили своје фудбалере врло цивилизовано.
„Играо сам на три континента: у Азији, Европи и у Америци. И знам како могу да изгледају утакмице. Могу рећи да у Казању никаквих ексцеса није било, руски навијачи су мирно пратили игру. У Европи, која се сматра колевком цивилизације, навијачи се понашају далеко другачије. Русију највише критикује Енглеска, чији навијачи-хулигани праве проблеме по целом свету. Можда је баш зато Енглеска против одржавања шампионата у Русији.“
Азизи истиче да су руски навијачи били потпуно мирни чак и када је Сердар Азмун, ирански репрезентативац, а иначе тренутно и нападач руског клуба Рубин постигао погодак:
„Ми смо у тренутку када је дат гол седели на трибинама међу руским навијачима и нисмо скривали своју радост, скочили смо са својих места и махали рукама. Никаву непријатност нити мржњу нисмо осетили. У Немачкој бисте и лево и десно могли чути само увреде. Овде тога није било.“
Азизи закључује да се Русија, према ономе што је он видео, веома озбиљно припрема за Светско првенство у фудбалу 2018. године. Такође, наш саговорник говори да је стадион „Казањ-Арена“ не само визуелно леп, већ и удобан за посетиоце јер је добро осмишљен. Бивши ирански фудбалски репрезентативац закључује да Русија још и пре почетка шампионата показује да ради на свим аспектима како спортским, тако и техничким како би само првенство било успешно одржано.