Појава у уставу комунистичке партије ће име Си Ђинпинга и његову концепцију даљег развоја државе ставити у исти ранг председника Кине са Мао Цедунгом и Денг Саопингом. Притом, он је постао други лидер Кине, након Мао Цедунга, чије име је унето у Устав партије још за живота.
Си Ђинпинг и Ли Кечанг су ушли у нови састав Централног комитета Комунистичке партије Кине, за који је, осим њих, изабрано још 200 људи.
На церемонији отварања конгреса партије прошле среде, Си Ђинпинг је одржао говор који је трајао три и по сата, чиме је постао најдужи у историји државе. Он је представио извештај под називом „Постићи одлучујућу победу у изградњи друштва средњег сталежа, одржати велику победу социјализма са кинеским специфичностима у новој епохи“ у којем је извео закључке рада ЦК КПК за последњих пет година.
У свом говору генерални секретар је ставио акценат на економски успех и прогрес у даљим реформама. Он је обећао да ће до 2050. године претворити Кину у „богату, снажну, демократску, хармоничну, цивилизовану, модернизовану, социјалистичку државу“.
Си Ђинпинг је нагласио да у међународним односима треба искористити нове приступе, „полазећи од дијалога и партнерства, а не конфронтације и блоковског размишљања“ и додао да ће Кина наставити активне напоре за осигурање глобалног развоја и очување светског поретка.