Према речима генерала, уколико дође до договора, Анкара неће моћи да се интегрише у јединствени систем противваздушне одбране Алијансе.
„Принцип суверенитета, наравно, важи за куповину војне технике, али су земље суверене и у доношењу својих одлука тако и у случају морају да се суоче са последицама те одлуке“, одговорио је Павел на питање новинара о плановима Турске да купи С-400.
Осим тога, он је истакао да чак и као засебан систем који није интегрисан у заједнички систем, С-400 ће у Турској створити „компликације за средства савезника који би потенцијално могли да буду распоређени на територији ове земље“.
Павел сматра да би са стране Анкариних савезника у НАТО-у било разумно разматрати сва питања која изазивају забринутост пре завршне фазе закључивања споразума.
У септембру је објављено да је Анкара потписала споразум са Москвом о куповини система С-400 и да је депозит већ уплаћен. Заменик начелника секретаријата за одбрамбену индустрију Турске Исмаил Демир изјавио је да ће испоруке почети у наредне две године. Међутим, председника Русије за војно-техничку сарадњу, Владимир Кожин, потом је рекао да се о роковима још увек расправља.
Коментаришући уговор, портпарол турског лидера Ибрахим Калин нагласио је да Анкара „развија добру сарадњу са Русијом, али то није алтернатива“ њеним односима са Западом и НАТО-ом.