Информација да је Москва пружила помоћ Вашингтону налази се у архивским документима америчке администрације који се тичу истраге убиства Кенедија. Овај досије је објављен протекле недеље, након што је Доналд Трамп наложио да се са њега скине ознака тајности.
Подаци да су СССР предале документа о Лију Харвију Освалду налазе се у извештају који је 2. децембра 1966. године послао Мартин Вотсон специјалном помоћнику председника САД Линколна Џонсона који је фактички био начелник апарата Беле куће — директору ФБИ Едгару Хуверу.
„После убиства председника Кенедија совјетски амбасадор Анатолиј Добрињин је предао државном секретару САД предмет који је, наводно, у потпуности садржао конзулски досије Лија Харвија и његове супруге Марине Освалда који је чуван у Амбасади СССП-а у Вашингтону. Затим су совјетске власти предале америчким властима документа о хоспитализацији Лија Харвија Освалда у СССР-у. Последње потврђују раније добијени подаци који указују на покушај Освалда да изврши самоубиство у Совјетском Савезу“, наводи се у извештају Хувера.
Тај меморандум који је имао гиф „службена тајна“ био је посвећен реакцији совјетског руководства на погибију 35. председника САД.
Према нашем извору, руководећа лица Комунистичке партије Совјетског Савеза сматрала су да су „ултрадесне снаге“ у САД сплеле добро организовану заверу како би извршили „пуч“. Они су мислили да убиство није било дело једног човека, већ да је резултат пажљиво планиране кампање неколико људи. Према њиховим осећањима, ти људи су желели да искористе убиство у антикомунистичке сврхе у САД и намеравали су да прекину преговоре са Совјетским савезом, да нападну Кубу и да прошире рат даље“, писао је Хувер који је створио ФБИ 1935. године и био на његовом челу све до своје смрти 1972. године.