Како је рекао, пре било какве сарадње неопходно је приближити погледе како уопште достићи одређене циљеве по питању сиријског конфликта.
„Постоји договор између Русије и САД и у том смислу одређена координација постоји“, рекао је Павел и додао да би Русија и НАТО могли да разговарају о сарадњи како да пресеку канале снабдевања терориста наоружањем.
Истовремено, он је истакао да НАТО тренутно не види никакву потребу да ствара нове структуре и јединице како би се обуздавала Русија.
„Узимајући у обзир тренутни ниво присуства НАТО снага у земљама Балтика, Пољској, као и у Југоисточној Европи —Румунији и Бугарској — тренутно нема никакве потребе излазити из тих оквира, сем уколико ситуација са безбедношћу не буде погоршана“, рекао је.
Он је додао и да је НАТО заинтересован за наставак дијалога са Русијом, како на политичком, тако и на војном нивоу.
Павел се осврнуо и на јачање нуклеарних снага НАТО-а, истакавши да се процес модернизације спроводи избалансирано како би се тренутни ниво обуздавања учврстио.
„Ако погледамо руски нуклеарни арсенал, можемо да приметимо да је та врста наоружања драстично модернизована у протеклих 10 година, а самим тим ни НАТО не може да прикочи процес сопствене модернизације“, закључио је Павел.