Симоњанова је подсетила да је Твитер доставио телевизији своју понуду за рекламе током председничке кампање у САД 2016. године.
„Најскупљи твит РТ Америка био је посвећен директном преносу Бернија Сандерса. Ни Доналду Трампу, ни Хилари Клинтон, већ Бернију Сандерсу. То и јесте став на који смо потрошили највећу суму“, изјавила је Симоњанова.
Она је навела да је твит коштао 12.000 долара.
„Говоре о томе да се тим новцем могло утицати на предизборну кампању САД у којој је потрошено више од милијарду долара од стране свих кандидата, што је наравно смешно. То посебно показује да се ради о кампањи политичког притиска, током које покушавају да се ухвате за апсолутно нејасне ствари, како би нас представили у потпуно магловитом светлу“, нагласила је главна уредница РТ и Спутњика.
Потреба за телевизијом
Сенатор Олег Морозов говорио је на седници о великој потреби за телевизијом РТ на Западу. Према речима Морозова, циљ америчких акција јесте „постојање ограничења могућности руских медија да раде у земљи“. Он је додао да акције америчких власти према руским медијима „показују политички контекст ове одлуке“.
„Закони развоја информативног простора су такви да се монопол на информације не може држати. Рад телевизије РТ управо сведочи о све већој потреби за тим информативним ресурсом на Западу, зато се и користе забранама и ограничењима“, изјавио је Морозов. Он је додао да руска страна неће оставити америчке акције без одговора.
Савет Федерације је препоручио руским компанијама да се не рекламирају на твитеру.
Русија спрема одговор на америчку дискриминацију
Министарство правде Русије је представило Савету Федерације варијанте реципрочних мера на дискриминацију руских медија у САД, изјавио је први заменик министра правде Олег Плохој.
Према његовим речима, сенатори су дорадили предлог и представиће га „у виду конкретних текстова закона“. Плохој је додао да постоје варијанте руских контраакција због тога што се не зна какве ће конкретне мере америчка страна предузети против руских медија и да је један од потенцијалних одговора јачање контроле над страним невладиним организацијама.