Претпоставља се да је руски лидер, заједно са министром одбране Сергејом Шојгуом, провео недељу у Хакасији или Туви. О посети није било званичних саопштења.
Према писању портала Алта-прес.ру о доласку Путина у Хакасију сведочило је слетање на аеродром Абакан теретног авиона „Руслан“. Авион је донео хеликоптере за пратњу шефа државе ваздушне ескадриле „Русија“.
Велики промет на аеродрому почео је увече 11. новембра. Четири хеликоптера председничке ескадриле „Русија“ полетела су са аеродрома Абакан највероватније у Туву, пише портал.
Осим тога, пре доласка „Руслана“ на аеродром је слетео авион-репетитор, који обезбеђује Владину комуникацију. Ујутро 13. новембра он се још увек налазио на аеродрому. Портал је такође успео да сазна да је на путевима према аеродрому примећено појачано присуство саобраћајне полиције.
Такође је на веб-страници Кремља данас објављено саопштење да је Путин одржао радни састанак са министром културе Владимиром Мединским. Раније је прес-служба Кремља саопштила да ће се 13. новембра Путин састати са председником Турске Реџепом Тајипом Ердоганом у Сочију.
Судећи према саопштењима на сајту Кремља, недеља је прошла без догађаја у распореду председника.
„Тако да се може претпоставити (судећи по активностима аеродрома Абакан и појачаном присуству саобраћајне полиције на путевима до аеродрома) да је руски лидер након самита одлетео у сибирску тајгу, а 13. новембра — на обалу Црног мора у своју резиденцију у Сочију“, закључује Алта-прес.ру.
Новинска агенција Хакасија саопштила је раније да ће прва лица државе 11. и 12. новембра доћи у Републику. „Већ два дана на путевима који воде до аеродрома Абакан стоје патроле саобраћајне полиције“, навела је агенција. Агенција је истакла да се прво очекивао долазак Шојгуа, затим Путина, па чак и премијера Дмитрија Медведева.
По правилу гости слећу на аеродром Абакана, а затим хеликоптерима лете за Туву, наведено је у саопштењу агенције. „Међутим, могуће је да ће овог пута важне особе одлучити да се одмарају у Хакасији, у базама министра одбране. Они кажу да негде у тајги постоји свето место, где чак долазе и шамани да бајају“, претпоставља аутор текста.