Климов је изјавио да „нема потребе да се стављају наочаре“ да би се видео „реципроцитет“ у одговору Москве. Сенатор је истакао да САД нису увеле ограничења одмах, већ када су виделе ефикасност рада руских медија.
„Они су се уплашили, почели да прогањају људе на различите начине користећи за ту сврху закон из 1938. године, када телевизије заправо није ни било. А сада не виде реципроцитет“, рекао је Климов.
Сенатор је нагласио да су мере које је Русија предузела адекватне, да не крше међународне норме и нису у супротности са уставом.
„Не уводимо никакву цензуру. Нема ни речи о њиховом (амерички медији) блокирању“, додао је Климов.
Раније је председник надзорног одбора државних медија у САД Џон Лансинг изјавио да закон не може да се назове реципрочним одговором на ограничења која је Вашингтон увео Спутњику и РТ.
Сенатор Алексеј Пушков истакао је, са своје стране, да је Русија обећала „реципроцитет, а не симетрију“. Он је, такође, преусмерио све захтеве Министарству правде САД.
Јуче је председник Русије Владимир Путин потписао закон према којем се медији који се финансирају из иностранства могу сматрати страним агентима. Одлуку о томе који ће медији бити сматрани страним агентима доносиће Министарство правде. Овај закон био је изнуђени одговор на репресивне мере против руских медија. Министарство правде САД је 13. новембра ставило на листу страних агената компанију „Т&R Productions LLC“ која услужује телевизију „РТ Америка“.