Званичник морнарице Аргентине такође је нагласио да не постоји утврђена временска граница за потрагу за подморницом.
„Могу да кажем да ништа није сигурно у ситуацији са подморницом, ништа се не може рећи. Иако претрага траје већ 11 дана не може се одбацити могућност да се они (посада) налазе у ситуацији екстремног преживљавања“, рекао је Балби на конференцији за новинаре, преноси телевизија „Тодо нотисијас“.
Russia on #navy rescue mission: the world's heaviest plane departs to #Argentina https://t.co/ihwKnzDqZG #SanJuan pic.twitter.com/Q8u182gzDi
— Sputnik (@SputnikInt) November 25, 2017
У суботу је брат једног од млађих официра подморнице рекао за Спутњик да је број људи у несталој подморници „Сан Хуан“ премашио прописани број, јер се у подморници налазило 44 уместо прописаних 37 чланова посаде.
Највероватнији узрок — водоник
„Узимајући у обзир информације о експлозији и чињеници да у подморници није било торпеда, што значи да није могла да експлодира, можемо да претпоставимо да се експлозија могла догодити због високе концентрације водоника. Ако је разлог водоник, не знамо зашто је дошло до његове високе концентрације“, рекао је Балби на конференцији за новинаре.
Норвешки брод за снабдевање „Софи Сим“, који носи америчку мини-подморницу, почео је да тражи несталу аргентинску подморницу јуче поподне, рекао је високи званичник луке Комодоро-Ривадавија за Спутњик.
Испловљавање брода у зону претраге првобитно је заказано за суботу, али је одложено због јаког ветра. Америчка мини-подморница може да спаси до 16 људи истовремено.
Контакт са подморницом „Сан Хуан“ аргентинске војне морнарице изгубљен је 15. новембра на путу из луке Ушуаја ка граду Мар дел Плати. На палуби су била 44 члана посаде, а залихе кисеоника биле су довољне за шест дана. У тренутку последњег контакта са подморницом посада је саопштила да је дошло до хаварије.