Обрадовић напомиње за портал „Кликс“ да су представници Босне и Херцеговине и Србије још у јулу 2002. године прихватили извештај заједничке стручне групе за идентификацију граничне линије између две државе и тиме потврдили своју сагласност и парафирали уговор о граници.
„Колеге из Србије су, међутим, одбиле да потпишу карте 1:25000 с уцртаном идентификованом границом и тражили су да се изврши корекција граничне линије на четири локације. То су подручја хидроцентрала Зворник и Бајина Башта, подручје проласка пруге Београд—Бар и подручје општине Рудо“, навео је Обрадовић.
Обрадовић објашњава да се не може говорити да је граница између Босне и Херцеговине и Србије спорна, јер је то већ усаглашено.
Може се, каже, само говорити о захтевима представника Србије за корекцију граничне линије на споменутим локалитетима који су на територији Босне и Херцеговине.
Министар спољних послова БиХ Игор Црнадак за портал „Кликс“ каже да ће питање разграничења две државе сигурно бити тема данашњих разговора у Београду.
„Било би добро када би се постигао договор о томе. Била би то једна снажна порука будућег пријатељства и олакшања у односима између Босне и Херцеговине и Србије, али и између бошњачког и српског народа“, истиче министар Црнадак.
Црнадак каже да, према информацијама које има, на састанку у Београду неће доћи до усаглашавања у вези с границом између Босне и Херцеговине и Србије.