Морозов наводи да новац углавном улажу компаније из Немачке, Италије, Аустрије и Турске. „Долазе и компаније из Украјине. За њих постоји режим пријатељске државе. Углавном су то грађани Украјине који раде као руски инвеститори“, објаснио је Морозов.
Он је додао да стране компаније не улазе директно на Крим, јер је на снази режим санкција.
„Али ми знамо да иза неких де-факто руских компанија стоји страни капитал. Њихови оснивачи су, између осталог и страна физичка и правна лица. На пример, стандардна варијанта је када странци отварају ’ћерку компанију‘ у Москви, која је оснивач компаније која делује као инвеститор на Криму“, истакао је Морозов.
Директор корпорације нагласио је да је током прошле године корпорација успела да вишеструко смањи време од тренутка привлачења инвеститора и до почетка реализације пројекта.
„Оптимално од идеје до потписивања уговора не би требало да прође више од 60 дана. Код нас је тај период у просеку 128. Још увек треба да радимо на томе“, нагласио је саговорник агенције. Он је истакао да је прошле године тај период износио 258 дана.
Крим је постао део Русије у марту 2014. након референдума одржаног након државног преврата у Кијеву. Због тога је низ земаља, укључујући и државе ЕУ, наметнуло санкције полуострву. Ограничења такође подразумевају и забрану за улагања.