Првобитно је рок требало да буде данас, односно 30 дана од изрицања првостепене пресуде, али у одлуци, коју је потписао судије Теодор Мерон, наводи се да би жалбе одбране и Тужилаштва у овом случају требало да буду поднете у року од 120 дана од изрицања првостепене пресуде, односно најкасније до 22. марта 2018. године.
Рок за подношење жалбе суд је продужио на захтев Младићеве одбране, а Тужилаштво је затражило исти рок за жалбу уколико он буде одобрен одбрани.
Младићева одбрана је 18. децембра од Жалбеног већа Механизма за кривичне судове у Хагу тражила да јој рок за жалбу на пресуду продужи са 30 за још 150 дана од изрицања пресуде, а Тужилаштво је навело да, у случају да продужење рока буде продужено, то треба да се односи и на Тужилаштво како би се ускладио жалбени процес у свим његовим фазама.
„На тај начин би се избегла ситуација у којој једна странка мора истовремено да припрема поднеске који се односе на различите фазе случаја“, закључило је Тужилаштво.
Суд је, међутим, 21. децембра одлучио да рок за жалбу буде 120 дана од изрицања пресуде.
Пресуда Младићу садржи 2.541 страну, са чак 18.211 фуснота, што ту пресуду чини најобимнијом у историји Трибунала.
Хашки трибунал осудио је 22. новембра Ратка Младића на доживотни затвор, са образложењем да је „значајно допринео извршењу геноцида у Сребреници и других ратних злочина почињених на територији Босне и Херцеговине“.
Суд је закључио да је он својим деловањем значајно допринео извршењу геноцида над босанским муслиманима у Сребреници, да је терорисао становништво Сарајева, да је наређивао узимање талаца…
Младић је од 11 тачака оптужнице осуђен по њих 10.