Они се терете да су концерну разним малверзацијама од 2006. до 2017. године нанели штету од укупно 1,6 милијарди куна.
Портал подсећа да је већ раније блокирана имовина првоокривљеног у случају „Агрокор“ Ивице Тодорића, који се још налази у бекству у Лондону.
Тодорићу су привремено одузети пословни удели у фирми „Агрокор пројекти“, која није у саставу „Агрокора“, као и 2.733 деонице „Агрокора“.
Блокирана су му по три рачуна код „Адико банке“, „Загребачке банке“ и „Кредитне банке Загреб“. Исто тако, блокирани су му рачуни код банака које је имао у иностранству, а реч је о банци „АБН АМРО“ из Холандије, и стопостотни удео у фирми „Агрокор инвестментс“, која је регистрована у Амстердаму.
Упркос блокади имовине Ивици Тодорићу, Рамљак је затражио блокаду имовине за свих 15 осумњичених у случају „Агрокор“, укључујући и Тодорићеве синове Анту и Ивана.
Блокирана је и имовина Тодорићевих сарадника и директора из „Агрокора“ Дамира Куштрака, Љерке Пуљић, Томислава Луцића, Ивана Црњца, Пирушке Цањуге, Мислава Галића, Хрвоја Балента, Алојзија Панџића, Маријана Алагушића, Ивице Сертића, Оливија Дискордије и Сање Хрстић.
Њима су блокирани рачуни у банкама, не смеју да оптерећују или продају некретнине, а Централном клириншком депозитарном друштву наложено је да замрзне трговање државним обвезницама или деоницама.
Танјуг