„Можда су ове наде преувеличане јер све земље политику базирају на интересима и нема значајних промена ни у администрацији председника Трампа, која је посвећена значају Европе и пуној интеграцији Србије у Европску унију“, рекао је Скот у интервјуу за лист Блиц.
Говорећи о руско-српском хуманитарном центру у Нишу, Скот је рекао да „бука“ на ту тему долази од оних који желе да ватрогасци обучени за пружање помоћи у ванредним ситуацијама добију дипломатски и територијални имунитет.
„То није нормално. И ми и руководство Србије би требало да се запитамо — зашто је толико важно за Москву и зашто то захтевају. Шта им кажемо? Србија би требало да буде пажљивија и сумњичава у вези са овим јер тај захтев није у реду. Ми ћемо да наставимо да будемо сумњичави и да се питамо шта су крајњи циљеви за евентуално давање дипломатског статуса центру у Нишу“, рекао је Скот.
Упитан о проблему Косова, Скот је рекао да једино стабилно дугорочно решење могу донети дуги разговори и директан договор Срба и Албанаца, укључујући Бриселски дијалог који САД подржавају.