Из локалне Службе заштите и спасавања за портал РТЦГ је речено да су на старијим кућама попуцале фасаде и димњаци.
Становници општине Плав истичу да не памте већи земљотрес.
Председник Општине Плав Орхан Шахмановић је за црногорску телевизију изјавио да за десетак породица траже алтернативни смештај, јер њихови домови више нису безбедни.
Из МУП-а је саопштено да представници Директората за ванредне ситуације и Управе полиције делују на терену у више општина на северу земље да би заједно са представницима локалних самоуправа прикупили информације о евентуалној штети коју је проузроковао земљотрес.
„Засад нема информација о томе да је земљотрес проузроковао људске губитке“, саопштено је из МУП-а.
Црногорски премијер Душко Марковић је поручио да ће влада помоћи угроженим грађанима.
„Влада и ја као председник, бићемо уз грађане Плава, Гусиња, Андријевице и Берана, и помоћи у санирању последица земљотреса који је теже погодио ове општине“, истакао је он.
Сектор за сеизмологију Завода за хидрометеорологију и сеизмологију регистровао је земљотрес у 11 сати и 46 минута, са епицентром седам километара северозападно од Плава.
Начелник Службе заштите и спасавања Мирза Медуњанин казао је за портал РТЦГ да је Општински тим за ванредне ситуације одржао састанак, наводећи да нема животно угрожених грађана.
„Највише позива смо добили због причињене штете. Оштећено је доста фасада и кровова, поготово на старијим кућама“.
Оператива Дирекције за саобраћај отклонила је одрон са пута на локацији Сућеска, између Андријевице и Плава.
„Поручујемо грађанима да нема разлога за панику и да су сви расположиви ресурси Директората за ванредне ситуације и осталих субјеката система заштите и спасавања на располагању, а уколико се за то укаже потреба, они ће бити ангажовани у мери и капацитету који захтева стање на терену“, саопштио је МУП.
Земљотрес је забележен на тромеђи Србије, Црне Горе и Албаније, а осетио се и до Београда, речено је Танјугу у Сеизмолошком заводу.
Потрес се осетио и у југозападној Србији.